Na jakie objawy warto zażyć witaminę C

Z pewnością zdarzyło się niejednej osobie sięgnąć po naturalną witaminę C w momencie, kiedy odczuło się przeszywające dreszcze, osłabienie, czy też inne objawy związane z przeziębieniem. Jest to odruch, który wynieśliśmy z domu, a który skutecznie podtrzymują wyświetlane w telewizji reklamy.

Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż naturalna witamina C, oprócz tego, że pomaga w utrzymaniu prawidłowej pracy układu odpornościowego, działa również na inne dolegliwości. Jakie? Tego dowiesz się z poniższego wpisu. 

Zacznij dostrzegać drobne sygnały 

Poznanie własnego ciała i tego, jakie wysyła nam ono sygnały, to klucz do zdrowego funkcjonowania na co dzień. Witamina C naturalna z pewnością przyda się nam w momencie, kiedy zauważymy, że nasze dziąsła są opuchnięte i zaczynają krwawić. Warto jest ją również uzupełnić w momencie bólu mięśni oraz stawów (wynikłych po intensywnych treningach), czy też powolnego gojenia się ran.

Jej poziom można zwiększyć zmieniając swoją dietą na bardziej pełnowartościową bądź też przy pomocy suplementacji, która może obejmować dodatkowo między innymi glutation, selen, mangan suplement, koenzym Q10, chrom w tabletkach, czy też l karnitynę

Zmiany widoczne gołym okiem 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że witamina C naturalna jest składnikiem wielu kosmetyków. Oddziałując na kolagen, znacznie wpływa na jędrność skóry, dzięki czemu ta korzystnie się prezentuje.

Pełni ona również rolę sprawdzonego antyoksydantu, dlatego też jest w stanie walczyć z wolnymi rodnikami i chronić komórki przed stresem oksydacyjnym, który wywołuje między innymi starzenie się. Dla własnego dobra zatem warto jest zadbać o prawidłowy poziom witaminy C, tak samo jak chociażby o witaminę K2, K2 MK7, B3, D3, B12, jak i innych.