Witamina C i jej działanie w kosmetykach

Nie da się ukryć, że witamina C naturalna świetnie spisuje się w wielu odsłonach. Dostarczana jest ona do naszych organizmów wraz z pełnowartościowymi posiłkami oraz w formie suplementów, podobnie jak chociażby witamina D3, B12, B3, K2 oraz K2 MK7, czy też witamina B complex. Używana jest ona również do produkcji kosmetyków, które nanosimy na skórę w postaci różnorodnych kremów, czy też olejków. Jakie płyną z tego korzyści? 

Zadbaj o swoją zdrową skórę 

Wiadomo nie od dzisiaj, że witamina C naturalna znacznie wpływa na nasze komórki (bierze udział w ich ochronie przed stresem oksydacyjnym), a co za tym idzie również na skórę. Należy ona do grupy silnych przeciwutleniaczy, dzięki czemu wolne rodniki nie mają z nią szans. Witaminy C nie braknie również podczas wielu procesów, jednym z nich jest chociażby wytwarzania kolagenu, składnika, bez którego nie można mówić o jędrnej i gładkiej skórze.  

Oparzenia i przebarwienia?  Zapomnij o nich 

Dbanie o poprawny poziom witaminy C w organizmie niesie za sobą znaczne korzyści, koło których nie da się przejść z obojętnością. Kwas askorbinowy skutecznie chroni ciało przed słonecznym promieniowaniem UV, czy też przeciwdziała uciążliwym nieraz przebarwieniom skóry.

Nic więc dziwnego, że witamina C naturalna jest tak chętnie wykorzystywana w kosmetykach, czy też spożywana w formie suplementu, podobnie jak koenzym Q10, chrom w tabletkach, selen, l karnityna, czy też kwas alfa liponowy. Warto zapoznać się z informacjami, które dotyczą tych substancji, gdyż im więcej wiemy, tym bardziej świadomie jesteśmy w stanie zadbać o zdrowie nasze, jak i bliskich.