Zdrowy tryb życia z witaminą C

Ludzie w dzisiejszym społeczeństwie coraz częściej chcą dbać o zdrowy tryb życia. Witamina C naturalna (kwas askorbinowy) jest w stanie im w tym pomóc. Zbilansowana dieta, odpowiednia suplementacja, regularny sport – tak prezentuje się dzisiejszy trend, królujący w wielu domach.

Jak za nim nadążyć? Zaczynając od unormowania poziomu witamin w swoim organizmie, do których można dodatkowo dołączyć witaminę K2 Mk7, B complex, D3, K2, B12, B3 jak i wiele innych. Jak to zrobić i jakie to będzie niosło za sobą korzyści? Dowiedz się tego, przeglądając poniższą treść. 

Naturalna witamina C dla aktywnego spędzania czasu 

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że witamina C naturalna (zapotrzebowanie na nią) wzrasta wraz z coraz bardziej aktywnym trybem życia. Dlaczego? Gdyż pomaga ona nam zregenerować organizm po ciężkim wysiłku, wpływa na kolagen (wspierający stawy) oraz chroni nasze komórki przed stresem oksydacyjnym. Dostarcza się ją do naszego organizmu wraz z produktami odżywczymi, jak i za pomocą suplementacji, dzięki której możemy wzbogacić nasze ciało również o selen, glikogen, chrom w tabletkach, mangan, czy też koenzym Q10

Powiedz stop zmęczeniu i znużeniu 

Nie od dzisiaj wiadomo, że witamina C naturalna ma wpływ na nasze samopoczucie. Łatwo rozpuszcza się ona w wodzie i należy do grupy substancji bioenergetycznych oraz neuroaktywnych. Jako antyoksydant skutecznie walczy z wolnymi rodnikami. Każdy, kto zdecyduje się zadbać o jej prawidłowy poziom w swoim ciele, z pewnością pożegna się z uczuciem zmęczenia oraz znużenia, które często stoją na drodze to produktywnego wykorzystywania czasu.